Hiába vezetett két góllal az Aston Villa, nem tudta legyőzni a Chelsea-t

K. Zs.K. Zs.
2024.04.27. 23:09
Conor Gallagher (balról a második) nagy gólt lőtt, viszont Marc Cucurella (3) nem a megfelelő kapuba talált be (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett két góllal az Aston Villa, nem volt képes legyőzni vendégét, a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajokság (Premier League) szombat esti programjában: a két csapat mérkőzése 2–2-es döntetlenre végződött.

Nem indult jól a meccs a Chelsea számára: John McGinn nem túl jól irányzékolt közeli lövése Marc Cucurella lábáról a hálóba pattant (öngól), ami a hátrányba kerülésen túl azt is jelentette, hogy a londoniak megismételtek egy 1998 óta példátlan duplázást – azóta most először kaptak gólt az első négy percben egymást követő két bajnokin.

S hát ez a Villa-mérkőzés sem múlt el Morgan Rogers-gól nélkül: a fiatal támadó a jobb alsóba lőtt a 42. percben, azaz már két góllal vezettek a hazaiak. Rogers három egymást követő hazai bajnokin talált a kapuba, ilyesmit ilyen fiatal játékos még nem tett a birminghamiek soraiban.

Emiliano Martínez sérülése miatt a második félidőben már Robin Olsen védte a hazaiak kapuját – neki jutott a szomorú feladat, hogy Noni Madueke közeli lövése, majd Conor Gallagher bombája után kikotorja a labdát a hálóból.

A Chelsea tehát feltámadt a második félidőre, akár meg is nyerhette volna a meccset, de a 94. percben Cole Palmer óriási helyzeténél Olsen nagyot védett, és bár nem sokkal később Axel Disasi a kapujába fejelt, a gólt előkészítő Benoit Badiashile szabálytalansága miatt a VAR-szoba közbeszólt – a rendkívül izgalmas hajrá után maradt a 2–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Aston Villa–Chelsea 2–2 (Cucurella 4. – öngól, Rogers 42., ill. Madueke 62., Gallagher 81.)
Korábban
Everton–Brentford 1–0 (I. Gueye 60.)
Még korábban
Manchester United–Burnley 1–1 (Antony 79., ill. Amdouni 88. – 11-esből)
Newcastle United–Sheffield United 5–1 (Isak 26., 61. – a másodikat 11-esből, Bruno Guimaraes 54., Osborn 65. – öngól, C. Wilson 72., ill. Ahmedhodzic 5.)
Fulham–Crystal Palace 1–1 (Rodrigo Muniz 52., ill. Schlupp 87.)
Wolverhampton Wanderers–Luton Town 2–1 (Hvang Hi Csan 39., T. Gomes 50., ill. Morris 80.)
Még annál is korábban
West Ham United–Liverpool 2–2 (Bowen 43., M. Antonio 77., ill. Robertson 47., Areola 54. – öngól)