A vb-éllovas Martín elesett, Bagnaia nyerte meg a Spanyol Nagydíjat

I. SZ.I. SZ.
2024.04.28. 15:15
Francesco Bagnaia (1) kőkemény csatát vívott Marc Márquezzel Jerezben (Fotó: AFP)
A világbajnoki címvédő Francesco Bagnaia idei második győzelmét aratta a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájában, a MotoGP-ben Jerezben, ahol a vb-éllovas Jorge Martín a szombati sprointfutam megnyerése után vasárnap az élen motorozva elesett.

Jorge Martín szombaton annak köszönhetően nyerte meg a jerezi Spanyol Nagydíj sprintfutamát, hogy a riválisaival ellentétben talpon maradt, és sima versenyt futott. Ezzel 29 pontra növelte előnyét a vasárnapi fő verseny előtt. A hosszabb futamon a hozzá hasonlóan Ducatin versenyző vb-címvédő Francesco Bagnaiával csatázott az első helyért, amikor a verseny feléhez közeledve az élen haladva kicsúszott.

A szombaton a 3. körben eleső Bagnaia így egyedül maradt az élen, míg mögötte másik két Ducatival csatázott a második helyért Marco Bezzecchi és Marc Márquez. Az olasz hibáját kihasználva a spanyol előzött, majd üldözőbe vette Bagnaiát, és hat körrel a vége előtt utol is érte. Az első előzés kísérletet kőkemény manőverrel verte vissza az olasz, a következő körben a későn fékező spanyol kisodródott, így az íven maradó Bagnaia simán visszaelőzött. Márquez többet nem kockáztatott, a címvédő így idei második futamgyőzelmét aratta, Márquez pedig idén először lett dobogós főversenyen.

Az első öt helyen Ducati zárt, a díjak átadásában Carlos Sainz és fia, az F1-es Ferrarinál versenyző Carlos Sainz Jr. is segített.

A Moto2-ben Fermín Aldeguer győzött, a vb élére Joe Roberts állt – első amerikaiként vezeti a pontversenyt 2006 óta, akkor Nicky Hayden állt az élen. És Robertsnek éppen 69 pontja van, ami megegyezik Hayden legendás rajtszámával.