Férfi kézilabda NB I: kétgólos hátrányból két góllal nyert az Eger

R. P.R. P.
2024.05.10. 20:19
null
Az Eger fontos meccset nyert meg.
A bennmaradásért harcoló házigazda Eger nagy csatában legyőzte a már biztos búcsúzó Fejér-B.Á.L. Veszprém együttesét a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
QHB Eger–Fejér-B.Á.L. Veszprém 33–31 (13–15)
Eger, 750 néző. Vezette: Nagy F., Túróczi
EGER: Ágoston Á. – Maracskó 2, Nastaj 1, Tóth K. 4, ZENNADI 9, F. Silva 1 (1), SZÁVA 5. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., TÓVIZI 5, Bajus, Lezák 3 (3), Boros 2, Kavin, Döme 1. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: BALOGH T. – PRESZTER 4, Tarabochia 5, Szrnka 1, Grünfelder 2, DRASKOVICS 8, Hári 5 (2). Csere: Mojszilov (kapus), Kristóf M. 3, Vetési 2, Nurelden 1, Farkas M., Pulay. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–6. 18. p.: 8–9. 24. p.: 10–12. 36. p.: 16–16. 42. p.: 20–20. 48. p.: 23–23. 54. p.: 27–27
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Tóth Edmond: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. Teljesen mindegy volt, hogy milyen játékkal, csak nyerjünk. Vért kellett izzadni a két pontért, de ez így van jól. Pszichésen nehéz csatát nyertünk meg az utolsó öt percben.
Danyi Gábor: – Nem vallottunk szégyent. A hajráig a kezünkben volt a mérkőzés, felszabadultan játszhattunk. Büszke vagyok a srácokra, amit ebből a találkozóból ki lehetett hozni, azt kihozták. Néhány percen múlt a győzelmünk.