Gazdag és Sallói egyszerre érte utol a rekorder Nikolicsot – videók

B. D. K.B. D. K.
2024.05.12. 07:44
Gazdag Dániel ismét eredményes volt (Fotó: twitter.com/PhilaUnion)
Az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján Gazdag Dániel és Sallói Dániel is betalált, így már mindketten 51 gólnál járnak az MLS-ben, amivel utolérték Nikolics Nemanját, aki ezidáig a liga legeredményesebb magyar játékosa volt.

Gazdag Dániel a 66. percben tizenegyesből volt eredményes a Philadelphia Unionban, de csapata odahaza így is 3–2-es vereséget szenvedett.

GAZDAG DÁNIEL GÓLJA

A három éve ideszerződő Gazdagot egyébként a mérkőzés előtt köszöntötték. A magyar válogatott játékos a Philadelphia előző hazai tétmeccsén az 57. találatát jegyezte, amivel klubrekorder lett.

Gazdag a 89. percben, 3–2-es hátránynál ismét büntetőt végezhetett el, de nem tudta értékesíteni, a kipattanót pedig fölé rúgta. Gazdag tizenegyesét először védte kapus az MLS-ben.

Sallói Dániel a 61. percben talált be a Sporting Kansas Cityben, de az ő gárdája is hazai pályán kapott ki (1–2).

SALLÓI DÁNIEL GÓLJA

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS
Philadelphia Union–Orlando City 2–3
Philadelphia: Gazdag Dániel végigjátszotta a mérkőzést, a 66. percben büntetőből eredményes volt.
Sporting Kansas City–Houston Dynamo 1–2
Kansas City: Sallói Dániel végigjátszotta a mérkőzést, a 61. percben betalált.