Férfi kézilabda NB I: a Szeged 16 góllal győzött a NEKA ellen

R. P.R. P.
2024.04.30. 20:18
Sebastian Frimmel húzóember volt (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda NB I 25. fordulójában az OTP Bank-Pick Szeged 47–31-re legyőzte a HSA NEKA-t.

A mérkőzés elején a vendégek próbálták tartani a lépést a Szegeddel, de a félidőre már hétgólos hátrányba kerültek, a fordulás után pedig a hazaiak tovább növelték a különbséget. A keddi összecsapás legeredményesebb játékosa a vendéglátók osztrák légiósa, Sebastian Frimmel volt nyolc találattal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
25. forduló
OTP Bank-Pick Szeged–HSA NEKA 47–31 (21–14)
Szeged, 1817 néző. V: Héjja, Kónya
SZEGED: Nagy M. – BOMBAC 5, Stepancic 2, Molina, M. Gaber 1, BODÓ 5, FRIMMEL 8 (4). Csere: Imsgard (kapus), Szilágyi Benjamin 4, Bánhidi 3, JELINIC 7, Martins 1, Sostaric 3, GARCIANDIA 5, Fekete G. 1, Gazsó 2 (1). Edző: Kárpáti Krisztián
NEKA: Mikler K. – Krakovszki Zs. 2, Dely 2, Sztraka, Gál 2, LUDMÁN 4, Tárnoki 1. Csere: Deményi (kapus), NAGY Á. 4, Tóth L. 3 (1), KOVÁCS T. 5, Molnár R. 1, Szűcs Balázs 4, ZAKOR 3, Karai, Csanálosi. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 6. p.: 3–5. 11. p.: 7–5. 16. p.: 9–8. 20. p.: 13–10. 24. p.: 16–13. 28. p.: 19–13. 33. p.: 24–14. 37. p.: 28–17. 41. p.: 33–20. 47. p.: 37–23. 54. p.: 42–28. 58. p.: 45–30. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Kárpáti Krisztián: – Végig jó mentalitással, motiváltan kézilabdáztunk. Köszönet törzsszurkolóinknak, akik nem csak a nemzetközi mérkőzéseinken, és a rangadókon állnak mellettünk.
Sótonyi László: – Utánpótlásedzőként öröm számomra, hogy mindkét csapatban sok fiatal kapott játéklehetőséget. Az első tíz percben mutatott játékunk méltó volt az élvonalhoz, készülünk a Budakalász elleni szombati mérkőzésünkre.