Gól nélküli döntetlennel biztosította be bennmaradását a Kecskemét Miskolcon

2024.04.27. 18:54
A sötét mezes kecskemétieknek egy pontra volt szükségük, ezt meg is szerezték Diósgyőrben (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Diósgyőr hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett a Kecskeméttel, amely az egy megszerzett ponttal biztossá tette bennmaradását.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–KECSKEMÉTI TE 0–0
Miskolc, DVTK Stadion, 5412 néző. Vezette: Karakó

A mérkőzés online, szöveges tudósítása itt olvasható.

Nagyot csalódhattak azok a diósgyőri szurkolók, akik azt hitték, kedvenc csapatuk játékosai megismétlik a múlt szombati produkciót. Egy hete ugyanis már az első percben vezetést szerezett a DVTK a DVSC ellen, s aztán remek futballt produkálva öt gólig meg sem állt. Nos, ezen a szombaton a KTE elleni meccs első félideje inkább hasonlított kedélyes teadélutánra, mint sportcsatára: békés játszadozás, helyzetek nélküli labdázgatás jellemezte a találkozó első felét, pedig egyáltalán nem volt tét nélküli a bajnoki, annak ellenére sem, hogy a múlt heti győzelmével már biztos bennmaradónak mondhatta magát a hazai együttes, de... A DVTK az esetleges újabb sikerrel akár a negyedik hely közelébe is kerülhetett volna, ami – szerencsés esetben – nemzetközi szereplést is jelenthetne. Döntetlen esetén a vendég KTE-nek sem kellett izgulnia, hiszen egészen bizonyos, hogy a következő szezont is az élvonalban kezdik meg a lila-fehérek, talán ennek tudatában nem erőltették a megalkuvás nélküli támadásokat, bár Lukács Dániel kétszer is gólt szerezhetett volna korábbi csapata ellen, ám mindkétszer lesen állította meg Albert István partjelző.

Sokan abban bíztak, a szünet után talán nagyobb sebességre kapcsolnak a csapatok, ám a második félidő úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt...

Olybá tűnt, a három belső védővel futballozó vendégek sokkal inkább a védekezésre, a biztonságra, mint a támadásokra koncentrálnak. Ezzel, persze, nem lett volna baj, a probléma a passzok pontatlanságával volt, s ez nemcsak a KTE-re, hanem a hazai együttesre is értendő: jó esetben háromszor adták egymáshoz adták a labdát a játékosok... Az unalmas, csak az utolsó percekre izgalmassá váló, szinte helyzet nélküli meccsen az óvatosan, biztonságra törekvő Kecskeméti TE elérte célját, egyrészt megtörte a hazai pályán egyre eredményesebben futballozó DVTK lendületét, másrészt a szerzett egy pont biztossá tette a bennmaradást – bár ez különösebben nem is veszélyeztette az előző évadban még ezüstérmet szerző csapatot, ugyanakkor Kisvárdán szomorkodhattak a 0–0 miatt, mert ezzel az eredménnyel még reménytelenebb helyzetbe sodródtak, bár még van esélyük a bennmaradás kiharcolására. 0–0