Szlovák bajnokság: korán vezetett, mégis kikapott a Kassa

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2024.05.03. 19:25
Nem bírt el a Kosice a Dukla Banská Bystricával (Fotó: FC Kassa)
Az FC Kosice 2–1-re kapott ki Dukla Banská Bystrica otthonában a szlovák Niké Liga rájátszásának nyolcadik fordulójában.

Nagyon jól kezdődött a találkozó a vendégek részére, akiknek égetően szükségük volt a három pontra. Mintaszerű gyors ellenakció végén Moha remek átadása után Zsan Medved közelről megszerezte a vendégeknek a vezetést. A szlovén támadó szezonbeli kilencedik gólját szerezte, négy gólképtelen meccs után talált be ismét. A hazaiak ugyan igyekeztek egyenlíteni, de a támadásaikból hiányzott az átütőerő. Ennek ellenére a 24. percben 1–1 volt az állás, Adam Hanes használta ki Dominik Kruzliak hibáját. Nemsokára ismét vezethettek volna a vendégek, azonban Michal Fasko nem találta el a kaput.

A szünet után hátfájdalmak miatt az öltözőben maradt Medved, ami meglátszódott a vendégek játékán. A kassaiak Eric Davis és Nassim Innocenti révén nagy helyzetbe kerültek, de a hazaiak portása, Matus Hruska remekelt. A 85. percben Jones elfektette a hazai védőket is, lövését bravúrral védte a besztercebányai kapus. Ha nem adsz, kapsz… Már a ráadás perceiben a sérülés után visszatérő hazai gólzsák, Róbert Polievka eldöntötte a három pont sorsát.

,,Nagyon jól kezdtünk, de aztán passzívak voltunk. A második félidőben többször megszerezhettük volna a vezetést, de ahhoz gólt kellett volna elérnünk. A helyzetek erre megvoltak. Ugyan ismét vereséget szenvedtünk, de ha így fogunk játszani az utolsó két fordulóban, akkor meggyőződésem, hogy nem esünk ki a legfelső osztályból” – nyilatkozta ifjabb Jan Kozák, a Kassa mestere.

A többségi magyar tulajdonú klub továbbra is az osztályzós, 11. helyen áll.